A TTK végzőseinek kalapjai a levegőbe szálltak, mint színes madarak, ünneplő dallamok kíséretében.
A Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karán szombaton rendezett ünnepségen körülbelül 180 alapképzésben részt vevő hallgató vehette át diplomáját. Az esemény során biológusok, biomérnökök, fizikusok, földtudományi kutatók, vegyészek, vegyészmérnökök és villamosmérnökök álltak a színpadra, hogy megkapják okleveleiket a Főépület Díszudvarának impozáns környezetében.
A DE Természettudományi és Technológiai Karán (TTK) a 2024/2025-ös tanév első félévének végén BSc-képzésben nappali tagozaton 148-an, míg levelezőn 29-en feleltek meg a követelményeknek.
A TTK dékánja, Kun Ferenc köszöntő beszédében hangsúlyozta, hogy a kar hallgatójává válni és teljesíteni a kitűzött követelményeket valódi megtiszteltetést jelent.
- Intézményünk célja nem csupán a tudás elméleti megalapozása, hanem a gyakorlati tapasztalatok hangsúlyozása is. Képzéseink révén lehetőséget nyújtunk hallgatóinknak, hogy olyan készségeket és kompetenciákat sajátítsanak el, amelyek a munkaadók számára a legfontosabbak. Ennek érdekében a karunk széleskörű kapcsolatokat épített ki a régió vezető vállalataival, és gyakorló szakemberek bevonásával biztosítjuk, hogy oktatásunk a munkaerőpiac elvárásait maximálisan tükrözze - mondta Kun Ferenc.
A kari vezető hangsúlyozta: a TTK mára a kutatás, a fejlesztés és az innováció egyik regionális központjává fejlődött, amely elkötelezett a minőségi szakemberképzés iránt.
A természettudományos és mérnöki képzéseink során a magas színvonalú tudást nemzetközi hírnévnek örvendő kutatócsoportjaink biztosítják. Itt elismert professzorok szakmai irányítása alatt hallgatóink aktívan részt vehetnek a kutatás és fejlesztés izgalmas világában. Az elért kiválóságot jól tükrözi, hogy karunk öt szervezeti egysége elnyerte az MTA Kiváló Kutatóhely címet, és jelenleg a HUN-REN Magyar Kutatási Hálózat keretein belül tíz kutatócsoport, valamint öt Lendület- és két Élvonal kutatócsoport működik nálunk. Az utóbbi időszakban pályázataink révén ötmilliárd forintnyi támogatást nyertünk el kutatóműhelyeink számára. A karunk képzési palettáját folyamatosan bővítjük, hogy lépést tartsunk az ipar és tudomány fejlődésével - emelte ki a dékán az ünnepségen, majd hozzátette, hogy külön öröm számunkra, hogy egyre több külföldi diák választja a TTK szakjait; jelenleg több mint ötven országból csaknem nyolcszáz hallgató tanul angol nyelvű programjainkon.
A hallgatói eskütétel és a diplomák ünnepélyes átadása után különleges kitüntetések kerültek kiosztásra az esemény során.
A Hallgatói Önkormányzat Elnöke és Alelnöke Elismerő Oklevélben részesítette Zalányi Dávid vegyészmérnököt, a Tisza István Kollégiumi Bizottság elkötelezett tagját, valamint Muhammad Umair Kamal Khant, a kiemelkedő biológust, Sidra Hafez biomérnököt, Arfute Bujupajt, szintén biomérnököt, Abdreea Rangát, a tehetséges vegyészmérnököt, és Mir Sheezan Shafit, aki szintén a biológia területén kiemelkedik.
Példamutató tanulmányi és közéleti munkájáért Dékáni Dicséretet és jutalmat kapott Bukta Balázs József vegyészmérnök, Elleh Emily Chioma villamosmérnök, valamint Ajayi Ayomide Olalekan villamosmérnök.
Felsőfokú tanulmányai alatt Katkó Viktor és Bukta Balázs József vegyészmérnökök a Hatvani István Szakkollégium tehetségműhelyének aktív tagjaiként tűntek ki. A szakkollégium képzési programja keretében vállalt kötelezettségeiket rendkívüli szorgalommal és eredményességgel teljesítették, hozzájárulva ezzel szakmai fejlődésükhöz és a közösség sikeréhez.
Ezen kívül a Debreceni Egyetem Tehetséggondozó Programjában aktívan részt vevő, valamint a program követelményeit sikeresen teljesítő végzett hallgatók elismerő oklevelet vehettek át.
A Természettudományi és Technológiai Kar diplomaosztó ünnepsége az alábbi linken nézhető vissza.