"A tanulás folyamatának egy pillanatra meg kell állnia."


Hétfőn minden iskolában legyen sztrájk, mindenki csatlakozzon a tüntetéshez, ez volt a fő üzenete az egyetemi hallgatóknak vasárnap az országban több mint 25 városban megszervezett tüntetéseken.

Iskolai óra az utolsó pillanatban, ez volt a vasárnapi megmozdulások címe, amelyhez most először csatlakozott Szabadka is. A tüntetéseken minden városban felolvasták a pedagógusokhoz írt támogatói levelet.

Valjevóban a gimnazisták is csatlakoztak a tiltakozó sétához, akik azt üzenték: "A gyermeki énünk mindent tud - a békéért, az igazságért és az új álmokért." Tiltakozó séta zajlott Nišben is, ahol a felsőoktatási intézmények oktatói, valamint Kragujevácon is részt vettek az eseményeken.

Újvidéken megtartották a középiskolások "A szünet a tiéd, a változás a miénk" nevű tiltakozó akcióját. Tiltakozás és séta zajlott Čačakon is. A diákokon kívül tanáraik, szüleik, egyetemisták és idősebb helyi lakosok is megjelentek, hogy támogassák őket.

Mindkét helyszínen 11:52-kor 15 perces csendet hirdettek. A helyszíni tudósítók beszámolója szerint a résztvevők száma meglepően magas volt, különösen figyelembe véve, hogy az elmúlt napokban is jelentős tömeg gyűlt össze ezekben a városokban – számolt be az N1.

Támogató tüntetés New Yorkban

New York szívében is megmozdultak a tanárok és diákok támogatására, ahol a tüntetők egyértelmű üzenetet közvetítettek: "New York City mellettetek áll."

Loznicában és Valjevóban zajló tüntetések feszültséget és eltökéltséget hoztak a városok utcáira. A helyiek hangot adtak elégedetlenségüknek, követelve a változást és a figyelemfelkeltést a társadalmi problémákra. A résztvevők transzparensekkel és szlogenekkel vonultak fel, hogy kifejezzék nézeteiket, miközben a közösség összefogása is megmutatkozott. Ezek az események nem csupán a politikai helyzetre reflektálnak, hanem a lakosság szolidaritását és eltökéltségét is szimbolizálják egy jobb jövő érdekében.

Loznicában is tüntetést tartottak, ahol a résztvevők 15 perces csenddel adóztak az ügynek. A tömegben felhangzottak a "Általános sztrájk", "Vér tapad a kezetekhez" és "Igazságot akarunk" jelszavak, amelyek kifejezték a résztvevők elkeseredését és követeléseit. Ezen kívül Vranjéban is megrendezésre került az "Iskolai óra az utolsó pillanatban" esemény, amely szintén a feszültségek és aggodalmak kifejezésére szolgált.

A Nišben zajló tiltakozás során a helyi lakosok egy szívügyük miatt gyűltek össze. Az esemény célja, hogy felhívják a figyelmet a közösséget érintő problémákra, és kifejezzék elégedetlenségüket a jelenlegi helyzettel kapcsolatban. A résztvevők transzparenseket hoztak magukkal, amelyek üzenetei világosan tükrözték az őket foglalkoztató kérdéseket, mint például a környezetvédelem, a gazdasági helyzet vagy a társadalmi igazságosság. A tiltakozás során a résztvevők különböző beszédeket hallgathattak meg, melyekben helyi aktivisták és közéleti személyiségek osztották meg gondolataikat és javaslataikat. Az esemény célja nemcsak a problémákra való figyelemfelkeltés, hanem a közösség összefogásának erősítése is, hiszen sokan vallják, hogy csak együtt érhetnek el változást. A Nišbeli tiltakozás tehát nem csupán egy egyszeri esemény, hanem a helyi társadalom szellemi megújulásának és aktivizmusának szimbóluma is, amely a jövőbeni pozitív változások alapját képezheti.

Niš városában tiltakozó felvonulást tartottak, ahol egy helyi tanár hangsúlyozta, hogy a következő hétfő kulcsfontosságú pillanat lesz a pedagógusok számára. Kifejezte frusztrációját a szakszervezetek tevékenységeivel kapcsolatban, és világossá tette, hogy nem hajlandók lemondani elveikről. "Nem fogunk megalkudni néhány zabszemért" - hangoztatták a demonstrálók.

Belgrád: Óra a pedagógusokért

Belgrád szívében az esemény egy szívhez szóló harangzúgással ért véget, amely a nyilvános "iskolai óra" befejezését hirdette. A diákok összeszedetten, csoportokba verődve indultak vissza egyetemeik felé. A tüntetés előtt a résztvevők egyértelmű üzenetet fogalmaztak meg: "Ez volt a legnagyobb szabadtéri tanóra, amit valaha megéltünk."

A támogatói levelekben hangsúlyozták, hogy január 20-án az oktatás teljes leállítására van szükség, mivel a tudás és a kritikai gondolkodás hiányában elképzelhetetlen a jövőnk.

Related posts