Az Andrew Tate jelenség következtében a fiúk egyre inkább elkerülik a tanárnőkkel való kommunikációt.


A NASUWT tanári szakszervezet által végzett felmérés során több mint 5800 pedagógust kérdeztek meg, akik közül ötből közel három (59 százalék) vélekedett úgy, hogy a közösségi média használata negatívan befolyásolta a diákok viselkedését - számolt be róla a Sky News.

Az eredményeket a szakszervezet éves konferenciáján tették közzé, amelyet a hétvégén tartanak Liverpoolban. A konferencián megvitatandó egyik indítvány felszólítja a szakszervezet vezetőségét, hogy a tanárokkal együttműködve "értékelje a szélsőjobboldali és populista mozgalmak által a fiatalokra jelentett kockázatot".

A múlt hónapban Keir Starmer miniszterelnök a Downing Street-en ülésezett, hogy megvitatja a fiatal fiúkat fenyegető "gyűlölet és nőgyűlölet örvénye" elleni védekezés lehetőségeit.

A megbeszéléseken a Kamaszok című sorozat alkotói is részt vettek, amely az úgynevezett incel-kultúrát vizsgálta. A brit konzervatívok a közösségi média gyerekekre gyakorolt hatásával kapcsolatos aggodalmak miatt a mobiltelefonok iskolai betiltása mellett érveltek.

Patrick Roach, a tanügyi szakszervezet főtitkára kifejtette, hogy a tanárokat "nem szabad egyedül hagyni e kihívásokkal".

Az iskoláknak sürgős lépéseket kell tenniük annak érdekében, hogy megóvják a gyerekeket és fiatalokat a szélsőjobboldali populisták, valamint a szélsőséges nézetek káros hatásaitól.

- fűzte hozzá.

Az oktatási minisztérium képviselője hangsúlyozta, hogy "az oktatás kulcsfontosságú a gyűlölet leküzdésében". Az osztálytermeknek olyan biztonságos tereket kell biztosítaniuk, ahol a diákok bátran beszélhetnek érzékeny kérdésekről, és ahol a kritikus gondolkodás fejlesztésére is nagy hangsúlyt fektetnek.

Kiemelte, hogy ennek eléréséhez számos támogatást nyújtanak a tanárok számára, hogy eligibilisen navigálhassanak "ezekben a kihívásokkal teli témákban". Szóba került a tanterv átalakítása is, hogy olyan képességeket fejlesszenek a diákokban, melyek segítségével zökkenőmentesen boldogulhatnak a "dinamikusan változó digitális környezetben".

Related posts