GyártásTrend - Tavaly új dimenzióba lépett a Schneider Electric Magyarországon.


Új szintre emelte 2024-ben magyarországi tevékenységét a Schneider Electric, májusban átadták a vállalat új okosgyárát Dunavecsén, Europe Services Hub néven új szolgáltató központot hoztak létre Budapesten, emellett pedig a cég tovább erősítette felsőoktatási együttműködéseit. A társaság, az egyik legsikeresebb hazai technológiai vállalkozással összefogva, az elektromos autók hatékony töltését támogató közös projektet is elindított.

A vállalat tájékoztatása szerint fontos mérföldkő volt a 2024-es év a Schneider Electric magyarországi történetében, hiszen tavaly májusban adták át a dunavecsei Duna Smart Power Systems (DSPS) üzemet, ami a vállalat egyik legnagyobb, egyedi megrendelésre termelő létesítménye Európában. A 28 ezer négyzetméteres, 500 főt foglalkoztató, 80 millió euróból felépült okosgyár a cég legújabb, SF6-mentes középfeszültségű kapcsolóberendezése, az RM AirSeT fő európai gyártóközpontja.

Veres Zsolt, a Schneider Electric országigazgatója elmondta: "Az elmúlt években jelentős sikereket értünk el, és 2024-ben, a kihívásokkal teli gazdasági környezet ellenére is folytatjuk a növekedést. Az utóbbi időszak remek lehetőséget biztosított számunkra, hogy nemcsak az alaptevékenységeinket erősítsük, hanem új területeken is terjeszkedjünk, mint például az ipari automatizálás és a szoftveres megoldások. A Schneider Electric üzleti kultúrája lehetővé teszi számunkra, hogy a folyamatosan változó üzleti környezetre rugalmasan és agilis módon reagáljunk. A globális trendek, mint a digitalizáció, a mesterséges intelligencia elterjedése, a klímaváltozás és az energiaátmenet, továbbra is befolyásolják működésünket. Jövőformáló vállalatként célunk, hogy a lehető legjobban kihasználjuk ezeket a folyamatokat. Magyarországon is hosszú távú elképzeléseink vannak, amit legjobban az a modern okosgyár bizonyít, amelyet májusban avattunk fel Dunavecsén."

A DSPS megvalósítása során a gyártási hatékonyságot növelő intelligens megoldások alkalmazása mellett kiemelt figyelmet fordítottak a fenntarthatóságra. Az építési hulladékot és a különböző csomagolóanyagokat szelektíven gyűjtötték és szállították el az építkezésről. Az üzemben a hűtés-fűtésről geotermikus rendszer gondoskodik. A gyárban összesen 28 000 m2-nyi tetőn telepítettek napelemet, mintegy 1180 MWh/éves teljesítménnyel. Öntözésre és a mosdókhoz pedig az összegyűjtött esővizet használják. Az öltözőkben, mosdókban, tárgyalókban, irodákban jelenlétérzékelő megoldások szabályozzák a légkezelő rendszert és a LED világítást. Az elektromos járművek számára pedig 30 e-autó és 25 e-bike töltőállomást is telepítettek.

A fenntarthatóság erősítése és az energiahatékonyság fokozása mellett a tervezés során kiemelt figyelmet fordítottunk az épület optimális üzemeltetésére is. A Schneider Electric modern online felügyeleti rendszere és a kommunikációs hálózathoz csatlakozó eszközei hozzájárulnak a meghibásodások megelőzéséhez, valamint biztosítják a szükséges beavatkozások időben történő végrehajtását.

A Schneider Electric fenntarthatóságra és hatékonyságra való törekvését az elmúlt hónapokban több, a DSPS-nek ítélt díjjal is elismerték. A Magyar Ingatlanfejlesztési Nívódíjon az Ipar kategóriában az első helyen végzett ez a fejlesztés, a Magyar Környezettudatos Építés Egyesület (HuGBC) Zéró Karbon Díj pályázatán új építés kategóriában nyert díjat, az idei "Green Awards powered by Green Cloud" pályázaton a három legjobb projekt közé került, a CRE Awards megmérettetésen pedig a BTS (Build-To-Suit) kategóriában döntős helyezést ért el.

A Schneider Electric tavaly májusban bejelentette, hogy Budapesten alakítja ki új Europe Services Hub nevű szolgáltató központját. A vállalat széleskörű helyszíni szolgáltatásokkal bővíti portfólióját, amely magában foglalja a szakértői tanácsadást az innovatív megoldások implementálásához, valamint a szervizelés és karbantartás terén nyújtott támogatást. Ezzel a lépéssel a Schneider Electric célja, hogy elősegítse a költséghatékonyabb és energiahatékonyabb működést a partnereik számára.

A szolgáltatási tevékenységek átalakulása a Schneider Electric üzletágának látványos növekedését eredményezte az utóbbi időszakban. Ennek hatására egy teljesen új szervezeti egység jött létre, amely egységes folyamatokkal támogatja a vállalat tevékenységét egész Európában. A budapesti központ munkatársai kezdetben az ajánlatkészítést, a rendelések koordinálását, valamint virtuális értékesítési feladatokat, adatelemzést és ügyfélkezelést végeznek. A jövőbeli tervek között szerepel, hogy a csapat további kompetenciákat is kiépít, ezzel erősítve a szolgáltatások színvonalát. A cél az, hogy 2025-re a 100 fősre bővülő csapat együttműködjön az európai helyi stábokkal, így a magyar fővárosból átfogó támogatást nyújtva az egész kontinens számára.

Tavaly a cég életében kiemelkedő pillanat volt a Parkl Digital Technologies-szel való együttműködés, amely hazánk egyik leginnovatívabb technológiai vállalkozása. Az összefogás célja, hogy hatékony és biztonságos töltési megoldásokat kínáljanak az elektromos autók számára, figyelembe véve az ingatlanok meglévő elektromos hálózatainak sajátosságait. Folyamatosan azon dolgoznak, hogy ilyen típusú infrastruktúrákat alakítsanak ki, legyen szó szállodákról vagy ipari létesítményekről.

A Schneider Electric 2024-es tervei között kiemelkedő szerepet kap a hazai felsőoktatási intézményekkel való együttműködésének további erősítése. Februárban egy új közösségi tér, az Impact Zone nyitotta meg kapuit, amely a Budapesti Gazdasági Egyetem (BGE) Külkereskedelmi Karának hallgatói számára készült. Ez a modern tér nemcsak az órákra való felkészülést segíti elő, hanem a közösségi kapcsolatok építését is támogatja. A Schneider Electric hozzájárulásával létrejött kezdeményezés célja, hogy inspiráló környezetet biztosítson a diákok számára.

Az új dunavecsei gyár, a Duna Smart Power Systems (DSPS) megnyitása új karrierlehetőséget nyit meg a fiatalok előtt. Október végén a vállalat együttműködési megállapodást kötött a Dunaújvárosi Egyetemmel (DUE), melynek célja többek között a szakmai utánpótlásképzés, a korai orientáció, valamint a kutatás-fejlesztés támogatása. A partnerség révén még inkább az üzleti igényekhez igazodó, gyakorlati kompetenciákra épülő oktatás valósulhat meg az intézményben, a tervek között pedig a villamosmérnöki alapképzés elindítása is szerepel a cég támogatásával.

Related posts