Már az ötvenes években is felhívták a figyelmet a rollerezés kockázataira.

Ma a járdán száguldó elektromos rollereseket lehetne emlékeztetni arra, hogy jobban figyeljenek a környezetükre.
A budapesti belváros utcái az utóbbi években szinte megteltek a bérelhető elektromos rollereket kínáló vállalatok járműveivel. A bevezetett szabályozások ellenére ezeket a járműveket nehéz kontrollálni, ami gyakran balesetveszélyes helyzetekhez vezet. A roller használói sokszor a járdán száguldanak, mintha csak versenypályán lennének, figyelmen kívül hagyva a gyalogosok biztonságát.
A roller persze nem új eszköz a főváros utcáin, az azonban sokakat meglephet, hogy a kétkerekűek elektromotor és akkumulátor nélküli verziói már az ötvenes években is komoly galibákat okoztak.
Ezért született meg 1959 tavaszán a faék egyszerűségű
Az úttesten rollereztek...
feliratot magán viselő, kevés színárnyalattal dolgozó, a következő években buszok, villamosok és trolik ülései felett feltűnő plakát, amit a Népszava (1959. ápr. 25.) így mutatott be:
Ennyi a felirat, utána három pont. Az ábrán: a rollerkormányok sírkeresztek és fejfák alakjában jelennek meg. Tizenegy átalakított ollerkormány látható, közülük egy, a képen dominálva, csengővel díszítve. A háttér temetői atmoszférát áraszt, lilába hajló, sötét szürkesége szinte nyomasztó. Az olvasó, ha eddig még nem találkozott ezzel a látvánnyal autóbuszon vagy villamoson, valószínűleg már így is rájön, hogy egy plakátról van szó, amelynek célja egyértelmű: figyelmeztetni a szülőket, hogy őrizzék meg rollerrel közlekedő gyermekeik biztonságát. A szándék - ezt nem lehet eléggé hangsúlyozni - helyénvaló. Viszont az eszköz, vagyis a plakát – hátborzongatóan ízléstelen.
Egy hasonló darabra talán ma is lenne szükség, de akár azoknak a társainak a mondanivalóját is átmenthetnénk 2025-be, amiket a Közlekedési Múzeum vasárnap, a Közlekedési Kultúra Napján osztott meg a Facebook-követőivel, az autók visszapillantó tükreinek fontosságára, az udvariasságra, a tömött villamosoktól való távolmaradásra, illetve a buszok, villamosok és trolik ajtóiban való, mások le- és felszállását meggátló ácsorgás elkerülésére.