Mostantól minden egyes ágy mellett könnyedén hozzáférhető az oxigénterápia.


Nagylélegzetű beruházások a betegek biztonsága érdekében

A Maros Megyei Klinikai Kórház Gheorghe Marinescu utca 1. szám alatti épületében az utóbbi időszakban végrehajtott fejlesztések a betegek számára jelentős előnyöket kínálnak, hiszen a korszerűbb és biztonságosabb környezet megteremtését célozzák. A kórház hat különböző részleggel rendelkezik, amelyeket modern berendezésekkel láttak el, így a kórterem minden ágyán elérhetővé vált az oxigénterápia. A nagyszabású beruházás részleteit kedden sajtótájékoztatón ismertették Péter Ferenc, a Maros Megyei Tanács elnöke, valamint a kórház vezetősége, akik kiemelték a projekt fontosságát a helyi egészségügyi szolgáltatások fejlesztésében.

Egy újabb jelentős fejlesztési program valósult meg a Maros megyei kórház életében. A közelmúltban sikeresen befejeződött a „A betegek biztonságának növelése azokban a kórházakban, amelyek orvosi folyadékokat használnak” című projekt második szakasza. E projekt keretében a Maros Megyei Tanács uniós támogatást szerzett, és együttműködött a Maros Megyei Klinikai Kórházzal, hogy javítsa a betegek ellátásának minőségét és biztonságát.

Az uniós projekt célkitűzése az volt, hogy a kórházat modern berendezésekkel lássák el, amelyek elősegítik az orvosi folyadékok hatékonyabb kezelését. Ennek részeként minden kórteremben, a betegek ágyainál elérhetővé vált az oxigénterápia, így javítva a gyógyulás feltételeit.

A projekt keretében a Gheorghe Marinescu utca 1. szám alatti kórház különböző osztályai modern berendezésekkel gazdagodtak. A fejlesztések érintették az intenzív terápiát, a urológiai klinikát, az általános sebészetet, a kardiológiát, a belgyógyászatot, a gasztroenterológiát, a nefrológiát, valamint az orvosi laboratóriumokat is - tájékoztatta a közvéleményt Péter Ferenc tanácselnök.

A fejlesztés folyamata két fő szakaszra bontható. Az első szakasz 2014 és 2020 között valósult meg, és a Nagy Infrastruktúra Operatív Program keretén belül nyert finanszírozást. A második szakasz munkálatai pedig az Európai Regionális Fejlesztési Alap támogatásával valósulnak meg, a 2021-2027 közötti Egészségügyi Program keretében. A projekt összköltsége 29,59 millió lej, amelyből a Maros Megyei Tanács 17,2 millió lejjel járul hozzá.

Péter Ferenc megjegyezte, a kivitelezési határidő eredetileg a 2024-es év vége volt, de mivel a munkálatokat egy olyan kórházban kellett végezni, ahol eközben végig zajlott a betegellátás, csak szakaszokban tudott dolgozni a kivitelező az egyes kórtermekben és műtőkben, így a tervezettnél hosszabb időre volt szükség a munkálatok elvégzéséhez. A Maros megyei önkormányzat elnöke rámutatott: a cél az, hogy korszerű egészségügyi ellátást biztosítsanak a páciensek számára, ezért az idei évre a Maros Megyei Tanács saját költségvetéséből 18,1 millió lejt különített el az alárendeltségébe tartozó megyei klinikai kórház számára fejlesztésekre és javítási munkálatokra, ehhez az összeghez pedig további 53,1 millió lej adódik, amelyet az egészségügyi intézmény saját forrásokból, többnyire pályázati pénzekből biztosít.

A Maros Megyei Klinikai Kórház vezetője, dr. Ovidiu Gîrbovan, hangsúlyozta a legújabb beruházások fontosságát. Az általa irányított intézmény az ország egyik legnagyobb megyei kórháza, és több olyan osztállyal rendelkezik, mint az urológiai klinika, pszichiátria, tüdőklinika és szemészet, amelyek regionális szinten is kiemelkedő szerepet játszanak. Éppen ezért elengedhetetlen, hogy a kiváló szakemberek mellett a betegek számára modern és biztonságos környezetet biztosítsanak. E célkitűzés jegyében valósul meg a jelenlegi projekt, valamint a folyamatban lévő egyéb pályázatok. Ianoşi Edith, a kórház orvosigazgatója, rámutatott, hogy a Gheorghe Marinescu 1. szám alatti épületben hét különböző részleg működik, és a koronavírus-járvány rávilágított arra, mennyire elengedhetetlen a megfelelő oxigénellátás minden beteg számára. Ezt a célt szolgálják a mostani fejlesztések is. A projekt keretében a kórház egy automatikus rendszert kapott, amely szenzorok segítségével figyeli az oxigénkoncentrációt, és jelez, ha az a megengedett szint fölé emelkedik. Továbbá kiépítettek egy korszerű tűzérzékelő, -jelző és -riasztórendszert, modernizálták az áramellátó hálózatot, valamint a szellőztető rendszert is.

Related posts