Németh György: A tényellenőrök vizsgálata az amerikai csecsemők ügyében, akiket a születésük után magukra hagytak - Mandiner A cikk mélyrehatóan elemzi a tényellenőrök szerepét és felelősségét az olyan tragikus esetekben, ahol a születés után elhagyott a
Az Egyesült Államokban sajnos elterjedt a késői abortuszokból származó újszülöttek tragikus sorsa, akiknek megölése sajnálatos módon a gyakorlat részévé vált.
Ekkor 18 államban érvényben voltak olyan jogszabályok, amelyek kötelezték az egészségügyi szolgáltatókat arra, hogy ésszerű ellátásban részesítsék az élve született csecsemőket, függetlenül attól, hogy az abortusz után vagy annak ellenére jöttek világra. Ezen felül büntetőjogi és polgári jogi következményekkel sújtották azokat, akik nem teljesítik ezt a kötelezettséget.
Továbbá, az Egyesült Államok Kongresszusa 2002-ben elfogadott egy képviselőházi határozatot (HR 2175), amely az "Élve született csecsemők védelméről szóló törvény" néven vált ismertté. Ez a jogszabály kiterjesztette a jogi védelmet azokra a csecsemőkre, akik abortusz során élve születtek.
Miért vált ez szükségessé? Az Egyesült Államokban sajnos elterjedt az a gyakorlat, hogy a késői abortuszokon átesett újszülötteket nem segítik, sőt, sok esetben életüket is kioltják.
Nézzük meg Trump "minden alapot nélkülöző" vádjait! Minnesotában a terhesség teljes időtartama alatt, korlátozások nélküli módon lehetőség van a születendő élet megszakítására. Ezt a tényt Balogh Boglárka nem találta fontosnak megosztani a Lakmusz olvasóival. Virginia esetében a helyzet még érdekesebb: a terhesség megszakítása a 25. hétig legális, és Trump Pilátusként emlegette az államot, utalva Ralph Northam exkormányzó 2020-ban tett, nagy port kavart megjegyzésére. Ezt a kijelentést konzervatív politikai körök és médiaszemélyiségek gyermekgyilkosság támogatásaként értelmezték, ami tovább fokozta a feszültségeket a témában.
Két nappal később, és valószínűleg ennek következtében, napvilágra került egy 1984-ből származó fotó, amelyen feketére festett arccal látható. Ezt a woke mozgalom a "blackface"-ként azonosítja, ami a rasszizmus legfőbb bűnei közé tartozik. Ezt követően demokratikus párttársai elfordultak tőle, és lemondásra szólították fel. Bár ő nem tette meg ezt a lépést, politikai karrierje gyakorlatilag véget ért, és Virginia 2021-ben republikánus kormányzót választott. Northam, aki abortusz témában progresszív politikusként "jól teljesített", végül egy több mint harmincéves ügy miatt a woke mozgalom következményeivel szembesült, ami politikai bukását eredményezte.