Panyi Miklós: Meggyőződésünk, hogy a tudásba investált energia hosszú távon kulcsfontosságú a nemzetünk biztonságának megteremtésében és fenntartásában.

A Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) Hadtudományi és Honvédtisztképző Karán rendezett 37. Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) Had- és Rendészettudományi Szekciójának csütörtöki zárórendezvényén kiemelte: aki a köz szolgálatát, azon belül is egy olyan olyan hivatást választ, amelynek célja Magyarország békéjének a biztosítása, a magyar polgárok személyi és vagyonbiztonságának a megóvása akár a saját életének a kockáztatásával is, az tiszteletet parancsol.
"Azok, akik fáradhatatlanul dolgoznak a közösségi szolgálat, a biztonság és a tudomány összekapcsolásán, folyamatosan táplálják egymást, harmóniába hozzák a különböző területeket, és új, innovatív gondolatokat, ötleteket, valamint megoldásokat hoznak létre, a legelkötelezettebbek között is kiemelkedő elhivatottságról tanúskodnak" - emelte ki az államtitkár.
"Ők úgy szolgálnak és úgy készülnek a szolgálatra, hogy mellette a legmagasabb szintű szakmai kiválóságra törekednek, ezért példát mutatnak a hivatásukkal szembeni alázat, fegyelem, szorgalom kérdésében is" - tette hozzá Panyi Miklós.
Ahogy említette, az Országos Tudományos Diákköri Konferenciák már több mint harminc éve hozzájárulnak a magyar tudományos közélethez. Ezek az események kulcsszerepet játszanak a fiatal kutatók és hallgatók szakmai fejlődésében, és elengedhetetlen elemei a magyar felsőoktatás tehetséggondozási struktúrájának.
Az OTDK Had- és Rendészettudományi Szekciója kiemelkedő szerepet játszik abban, hogy a fiatal szakemberek mélyrehatóan foglalkozzanak a biztonság, védelem és rendészet területeivel. Az államtitkár hangsúlyozta, hogy elengedhetetlen, hogy a résztvevők megismerjék a nemzetközi trendeket, aktívan részt vegyenek a tudományos diskurzusokban, és naprakészen kövessék a legújabb innovációkat. E terület alapos megértése kulcsfontosságú hazánk biztonságának fenntartásában és erősítésében.
"Szabadságunk, biztonságunk és a béke nem csupán természetes állapotok; ezért folyamatosan küzdenünk és védenünk kell őket." – hangsúlyozta Panyi Miklós, aki úgy véli, hogy a versenyen részt vevő hallgatók munkája nemcsak a tudományos közösség, hanem az egész társadalom számára is jelentős értéket képvisel.
A béke, a biztonság és a rend a társadalmi-gazdasági fejlődés feltétele és minden egyes kutatás, minden egyes új ismeret hozzájárul ahhoz, hogy Magyarország még hatékonyabban tudjon fellépni a jövőben jelentkező kihívásokkal szemben - emelte ki az államtitkár.
Panyi Miklós hangsúlyozta, hogy a kormány számára elengedhetetlenül fontos a fiatal tehetségek, kutatók és szakemberek támogatása. "Ezért dolgozunk azon, hogy a felsőoktatás és a kutatás-fejlesztés területén a legoptimálisabb körülményeket teremtsük meg" - tette hozzá.
A 37. Országos Tudományos Diákköri Konferencia keretein belül a Had- és Rendészettudományi Szekcióban szerdán 35 különböző témakörben mérhették össze tudásukat a diákok. A résztvevők számos izgalmas területet érintettek, többek között a büntetés-végrehajtást, a gazdaságvédelmet, a kriminalisztikát, a migrációt, a regionális biztonságot, valamint a rendészeti bűnmegelőzést.
A megadott területeken túl a Had- és Rendészettudományi Szekcióba olyan pályamunkák is beküldhetők, amelyek nem kifejezetten hadtudományi vagy rendészettudományi jellegűek, de szoros kapcsolatban állnak ezekkel a tudományágakkal. Ilyen például a civil biztonság és védelem témáira fókuszáló társadalomtudományi és interdiszciplináris kutatások, amelyek új perspektívákból közelítik meg a biztonság és védelem kérdéskörét.
A 37. OTDK Had- és Rendészettudományi Szekciójának témaköreinek eredményeit csütörtökön ünnepélyes keretek között hirdették ki.