Az UniCredit történelmi mérföldkőhöz érkezett, hiszen új rekordot állított fel.

Újabb erős negyedévet zárt az UniCredit: a 2025 második negyedévi nettó profit 3,3 milliárd eurót tett ki, míg az első féléves nettó eredménye elérte a 6,1 milliárdot. A történetének legsikeresebb évét író bankcsoport ismét megerősítette, hogy bizonytalan gazdasági környezetben is képes stabil növekedést és értékteremtést felmutatni.
A kiemelkedő teljesítmény kulcsa a szigorú költséggazdálkodás és a jól felépített bevételi struktúra. Az idei második negyedévben a pénzügyi tevékenységekből származó bevételek elérték az 5,9 milliárd eurót, ami 1,3 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest. Emellett a költség/bevétel arány folyamatosan alacsonyan, 36 százalék alatt maradt. Ezzel a bank nem csupán a saját szegmensében, hanem az iparági összehasonlításban is rendkívül hatékonyan működik.
A tőkearányos megtérülés (RoTE) figyelemre méltó módon 20 százalék fölé nőtt, miközben a kockázati költség is kedvező helyzetben maradt, mindössze 9 bázispontot mutatva az első félév végén. A hitelportfólió minősége szilárd, a nem teljesítő hitelek aránya csupán 2,6 százalékra korlátozódik az első félév során. Ezen kívül, az elsődleges tőkemegfelelési mutató (CET1) a második negyedévben 16,2 százalékra emelkedett.
A kiváló féléves teljesítményt felmutató bankcsoport vezetősége pozitív irányba módosította az éves kilátásokat: 2025-re 10,5 milliárd eurós nettó nyereséget prognosztizálnak, míg a részvényeseknek szánt összes kifizetés akár 9,5 milliárd euróra is rúghat. A részvény-visszavásárlási program továbbra is folytatódik, az év közbeni osztalék mértéke pedig várhatóan körülbelül 2,1 milliárd euróra emelkedik. A menedzsment bizakodó a jövőt illetően: 2027-re 11 milliárd eurós éves nettó eredmény elérését tűzték ki célul.
A csoport magyarországi bankja, az UniCredit Bank Hungary Zrt. 2025 első félévében 66 millió euró adózott eredményt ért el.
A pénzügyi sikerek mellett komoly előrelépéseket tett fenntarthatósági céljai teljesítésében is az UniCredit bankcsoport, melyet A legjobb ESG-szemléletű bank Olaszországban, valamint Közép- és Kelet-Európában címekkel ismert el a Euromoney. Az első félévben az ESG-hitelek aránya elérte a 16 százalékot a bankcsoportnál, a fenntartható kötvényeké 14 százalékot, míg a kezelt ESG-vagyon aránya 52 százalékot - mindhárom mutató meghaladta az év egészére kitűzött célt.
Az UniCredit Alapítvány számára nyújtott pénzügyi támogatás a bankcsoport részéről az elmúlt három évben 80 millió euróra nőtt. Ez jól tükrözi az UniCredit elkötelezettségét a társadalmi felelősségvállalás iránt, különösen a fiatalok és az oktatás területén. Az alapítvány programjainak köszönhetően 2023 és 2026 között több mint 680 ezer diák számára nyílik lehetőség a részvételre. A bankcsoport, amely saját kutatást végez az európai oktatási egyenlőtlenségekről, kiemelt hangsúlyt fektet a pénzügyi tudatosság növelésére is: csupán az idei év első felében 110 ezer embert ért el különféle kezdeményezéseivel.