Sg.hu - Az LG 2025-ös OLED TV-je minden eddiginél többet nyújt!


A fényerő növekedése és a még gyorsabb frissítési sebesség kétségtelenül kulcsfontosságú szempontok, de felmerül a kérdés: vajon a házimozi fanatikusok valóban a chatbotok és a Microsoft Copilot integrációját keresik a televíziójukon?

Az LG tévék világában szinte verhetetlen, hiszen OLED készülékei folyamatosan a legjobb műszaki újságok ajánlásainak csúcsán találják magukat. A korábbi modellek gyenge pontját, a fényerőt, sikerült átugraniuk olyan innovatív megoldások révén, mint a Micro Lens Array, amely a G3 és G4 modelleknek olyan fényességet kölcsönözött, hogy a HDR élmény minden nézőpontból és környezetből ragyogóan érvényesül. Nem meglepő, hogy az LG 2025-ös OLED-tévécsaládja ismét új magasságokba emeli a mércét. A csúcsmodell, az M5, a vállalat Zero Connect Box rendszerét alkalmazza, amely lehetővé teszi a tévéképernyő és a játékkonzolok, streaming boxok és egyéb külső eszközök közötti vezeték nélküli kapcsolatot. Az M5 elérhető lesz 65, 77, 83 és 97 hüvelykes méretekben. A Zero Connect Box egy lenyűgöző újítás, amely idén még megbízhatóbb vezeték nélküli kapcsolódást ígér.

Az LG új zászlóshajója, a G5, egy igazán lenyűgöző fejlesztésen megy keresztül, hiszen a legújabb Brightness Booster Ultimate technológia révén a fényvezérlő architektúra és a fényfokozó algoritmusok új dimenzióba lépnek. Ennek köszönhetően a készülék képes lesz a hagyományos OLED modellek fényerősségét háromszorosára növelni. Érdekes módon, a 2025-ös M5 és G5 modellek esetében a Micro Lens Array réteg nem található meg, ugyanakkor az OLED-panel fejlesztése biztosítja a kiemelkedő fényerőt. Az LG G5 új magasságokba emeli a képfrissítési frekvenciát is, hiszen elérheti a 165 Hz-t, amely állításuk szerint iparági újdonságnak számít. Ez a tulajdonság különösen vonzó lehet a PC-gamerek számára, mivel zökkenőmentes játékélményt kínál, amely eddig ismeretlen szintre emeli a vizuális élményt. A G5 változatos méretválasztékban lesz elérhető, 55 hüvelyktől egészen 83 hüvelykig. Érdekességképpen 48 és 97 hüvelykes modellek is léteznek, de ezek nem kínálnak majd ugyanolyan kiemelkedő csúcsfényerőt, mint a prémium G5.

A legújabb LG modellek a csúcsminőségű Alpha 11 Gen 2 processzorral büszkélkedhetnek, amely forradalmasítja a képfeldolgozás és a felskálázás folyamatát. Ennek köszönhetően az alacsony bitsebességű tartalmak is lenyűgözően éles és részletes képként jelennek meg a 4K kijelzőkön. Az LG állítása szerint számos olyan fejlesztés, amely ezekben a csúcskategóriás készülékekben megtalálható, a mainstream C5-ös modellbe is átkerül, így a felhasználók még szélesebb választékban élvezhetik a kiváló minőséget. Mivel manapság egyre többen fordulnak az internetes tévészolgáltatások és streaming platformok felé, ez a fejlődés óriási különbséget jelenthet a nézők számára. A Sony már régóta a legjobbnak számít ezen a téren, de az LG az utóbbi években jelentős előrelépést tett a versenyben.

A távirányító megújulása érdekében az idei Magic Remote némi változáson megy keresztül: mostantól AI Remote néven ismert, és a LG a Home Hub gomb funkcióját is duplázza. Egy rövid megnyomással a webOS Home Hubhoz juthatunk el, míg ha lenyomva tartjuk, megjelenik a bemenetek listája. Ez az új funkció alapvető fontosságú a televíziós interakciók során. De ez még nem minden! A mesterséges intelligencia funkciók széles skálája érkezik: az AI Picture Pro és AI Sound Pro optimalizálási beállítások mellett a C5 sorozat is megkapja a tavaly a G4-ben bemutatott virtuális 11.1.2 csatornás surround hangzást. Az LG ráadásul a két évvel ezelőtt bevezetett képvarázsló rendszerét is továbbfejleszti: a nézők most már könnyedén választhatnak egy képsorozatból, így elérhetik az ideális képbeállításokat, és hasonló módszerrel a hangzás finomhangolásához is hozzáférhetnek.

Idén az MI terén az LG egy merész új lépést tett: bevezette az "LG AI" márkajelzést, amely mostantól a mikrofon gomb megnyomásával aktiválható. A cég egy fejlett LLM chatbotot integrált a tévékbe, amelyet a Microsoft Copilotja is támogat. Az LG azonban óvatosan kell navigáljon, mivel a túlzott agresszív marketing kockázatos lehet; hiszen OLED tévéik már most is a legjobbak között szerepelnek a piacon, és lenyűgöző vizuális élményt nyújtanak a házimozi szerelmeseinek. A 2025-ös modelljükben például a továbbfejlesztett Filmmaker Mode található, amely figyelembe veszi a szoba fényviszonyait, és ennek megfelelően optimalizálja a képbeállításokat – mindezt úgy, hogy tiszteletben tartja a filmkészítők eredeti szándékait.

Az LG friss hírei szerint a legújabb webOS kezdőképernyő gyorsabb és felhasználóbarátabb élményt ígér. A vállalat elkötelezte magát amellett, hogy az elkövetkező öt évben folyamatos szoftverfrissítéseket biztosít, hasonlóan ahhoz, ahogyan a okostelefonok is rendszeresen új funkciókat kapnak. Az LG mesterséges intelligencia fejlesztéseinek hatásai tavasszal válnak majd nyilvánvalóvá, amikor a cég megkezdi a 2025-ös TV-család forgalmazását. Ha a felhasználók úgy érzik, hogy az MI által bevezetett újítások megszakítják a megszokott használati szokásaikat, elképzelhető, hogy visszafogottabb reakcióval találkozhatunk. Az M5, G5, C5 és B5 OLED modellek megjelenésekor több információval rendelkezünk majd arról, hogy a mesterséges intelligencia miként integrálódik a kiváló minőségű készülékekbe, és hogy ez pozitív vagy negatív hatással lesz-e rájuk. Ekkorra azt is megtudhatjuk, hogy milyen áron lesznek elérhetők.

Related posts