Az idei nyári vakáció számos magyar számára igencsak veszélyes lehet: minden harmadik utazó hajlandó kockáztatni - Pénzcentrum.


A nyaralást tervezők csaknem háromnegyede maga szervezi meg az utazását, és egyharmaduk úgy indul útnak, hogy nem köt utasbiztosítást - derül ki a CIB Bank friss felméréséből. Azok számára, akik biztosítással a zsebükben indulnak útnak, a legfontosabb szempont, hogy a szolgáltatás fedezze egy esetleges egészségügyi ellátás költségeit.

Idén a lakosság körülbelül fele készül nyaralásra, és a válaszadók többsége (53%) csupán egy hétnél rövidebb utazást tervez. Ez derült ki a CIB Bank által készített reprezentatív felmérésből.

A megkérdezettek körében végzett felmérés szerint a válaszadók 39%-a tervez 1-2 hetes nyaralást, míg csupán 6%-uk engedheti meg magának, hogy két hétnél hosszabb időt töltsön pihenéssel. Érdekes módon, a hosszabb kikapcsolódásra a felsőfokú végzettséggel rendelkezők körében nagyobb arányban van lehetőség: a diplomások 46%-a nyaral 1-2 hétig, ami szembetűnő eltérés az összes válaszadó átlagához képest, amely csupán 39%. A 40 év alattiak körében a rövid nyaralások népszerűsége a legmagasabb: közülük 60% egy hétnél rövidebb időt tervez a pihenésre.

A legtöbben maguk szervezik meg az utazásukat (73%). 12% veszi igénybe részben utazási iroda segítségét, és 9% azok aránya, akik teljes egészében utazási iroda által szervezett útra mennek. Minél távolabbi a célpont, annál jellemzőbb, hogy utazási irodával utazik a lakosság: az Európában vagy ahhoz közeli országban nyaralók 28%-a részben vagy egészében megszervezett nyaralásra megy, a távolabbi célpontot kinézők körében viszont már 57% ez az arány. Az egzotikus, távoli országokba utazók több mint 40%-a tehát nem támaszkodik utazási iroda segítségére sem a szervezésben, sem a nyaralás alatt.

Az utasbiztosítással kapcsolatos szokásokat tekintve, az utazók 37%-a mindig szokott utasbiztosítást kötni. 15% főleg akkor, ha elhagyja Európát, 13%-nak pedig egyébként is van biztosítása (pl. bankszámlához kapcsolódóan). Az idősekre (47%) és a felsőfokú végzettségűekre (46%) jellemző kiemelkedő arányban, hogy mindig kötnek biztosítást utazás előtt.

Az utasbiztosítás kiválasztásakor a legtöbben azt tartják szem előtt, hogy a szerződés fedezze egy esetleges egészségügyi ellátás költségeit (41%). A poggyász és az értéktárgyak védelme 10%-nak kiemelkedően fontos. Ennél is alacsonyabb azok aránya, akik ragaszkodnak további szolgáltatásokhoz, például extrém helyzetekre is vonatkozó biztosítást kötnek (4%), vagy a gépjárműasszisztenciára (4%), a pénzügyi károk fedezésére (2%) is kiterjedő biztosítást tartják prioritásnak. A válaszadók 10%-ának a biztosítás ára a legfontosabb szempont, és 5% azok aránya, akik számára az online ügyintézési lehetőség emelkedik ki a listából.

A felmérés egyik legmeglepőbb adata szerint a nyaralást tervezők harmadát teszik ki azok, akik soha nem szoktak biztosítást kötni, akkor sem, ha távoli célpontra, extrém körülmények közé utaznak.

"Nyaralás során, különösen ismeretlen helyszíneken vagy külföldön, ahol a nyelvi akadályok is felmerülhetnek, egy jól megválasztott utasbiztosítás óriási segítséget nyújthat váratlan helyzetekben. Nem csupán a hirtelen felmerülő, sokszor jelentős költségek megtérítése miatt érdemes, hanem azért is, mert a szakértők támogatása megkönnyíti az ügyintézést" - hangsúlyozza Szendi István, a CIB Bank Bankbiztosítás vezetője.

Ilyen sokoldalú biztosítás a 24 órás magyar nyelvű asszisztenciával rendelkező CIB Utazásőr, amelyet akár egész évre, az egész családra kiterjedően is megköthetünk, és amely akár 45 millió forintig megtéríti az egészségügyi, baleseti költségeket. További előnye, hogy felelősségbiztosítást, valamint - új szolgáltatásként - autós asszisztencia biztosítást is tartalmaz.

Related posts