Izgalmas hosszú hétvége Tolna vármegyében: több mint harminc tűzoltói beavatkozás tanúi lehettünk.


Péntek este Paks külterületén lángra kapott egy tanya tetőszerkezete.

Október 22-e és 26-a között mozgalmas napokat zártak a Tolna vármegyei hivatásos, önkormányzati és önkéntes tűzoltók. A hosszú hétvégén több tucat beavatkozásra volt szükség: az egységek avar- és szabadtéri tüzeket, lakástüzeket, valamint viharkárok és közlekedési balesetek következményeit számolták fel. Tíz tűzeset mellett, huszonkettő műszaki mentéshez vonultak a beavatkozó egységek.

Összesen öt alkalommal, különböző településeken keletkezett szabadban tűzeset, amelyek természetesen a tűzoltók gyors beavatkozását igényelték. Dunaföldváron és Koppányszántón az avar és az aljnövényzet lángra kapott, míg Szekszárdon egy udvari tűz terjedt el, amelyet a szalonnasütés során kipattant lángok okoztak. Pincehelyen kerti hulladék gyulladt ki, ami már a lakóház biztonságát is veszélyeztette. Gerjenben egy személyautó gyulladt ki, míg Pakson és Értényben épületek kaptak lángra.

Teljes terjedelmében lángra kapott egy tizenöt négyzetméteres, hullámpalával fedett tanya jellegű ingatlan tetőszerkezete péntek este Paks külterületén. A tűzoltóság szakemberei, a paksi hivatásos tűzoltók, azonnal a helyszínre érkeztek, ahol két vízsugár és különféle kéziszerszámok alkalmazásával sikerült megfékezniük a lángokat. Szerencsére senki sem sérült meg a tűzeset következtében.

Szombat délután tűzhelyen felejtett étel kapott lángra, majd gyújtotta meg a környezetében elhelyezkedő bútorokat Dalmandon, egy Újdalmand majori ingatlanban. A lángok a bútorzaton felül az álmennyezetet is elérték. A tűzesethez a dombóvári hivatásos tűzoltók siettek, akik egy vízsugár és kéziszerszámok segítségével oltották el a keletkezett tüzet. A lakás tulajdonosát a mentők kivizsgálás céljából kórházba szállították.

A hosszú hétvége során a tűzoltócsapatok összesen huszonkét műszaki mentést végeztek. A szeles időjárás következtében tíz esetben kellett úttestre és járdára dőlt fákat eltávolítaniuk, főként a Tamási, Dombóvár, Bonyhád és Szekszárd környéki területeken.

Related posts